Jiné weby

Různé webové stránky kde hledám inspiraci nebo nakupuji  (nejen) modelářské potřeby.

Trainmania - Cílem těchto stránek je jednak snaha prezentovat mé stále "obdělávané" kolejiště, jednak nabídnout své zkušenosti také ostatním modelářům, protože dobré myšlenky, které mohou být ostatním užitečné a mohou druhým pomoci, se mají šířit a hlavně pokud možno zdarma.

Masinky2003 - Kolejiště jsem začal stavět v prosinci 2001. Prvotním impulsem byl "nátlak" mých dětí, které objevily při návštěvách u babičky krabice plné mašinek, vagónků, domečků a kolejí a neustále se dožadovaly jejich transportu do našeho panelákového bytu, což by znamenalo jejich postupnou likvidaci při provozu na podlaze. Transport byl tedy podmíněn požadavkem udělat pro vláčky pevné kolejiště. Po jedné takové návštěvě se zrodil nápad umístit kolejiště na sklápěcí panel velikosti 180x135 cm pod palandu, která měla pouze horní patro.

Kolejiště  Žďár - Na těchto webových stránkách se dočtete zajímavé informace o přípravě, stavbě a současnosti i budoucnosti modelového kolejiště, které není jen tak ledajaké. Kolejiště, které vzniklo díky Radislavu Wimmerovi a jeho přátelům, je značně rozsáhlé a propracované. Konstruováno je v měřítku H0. Na tomto webu se dočtete, jak Radislav popisuje nejprve sen, poté přípravu a nakonec samotnou stavbu, současný stav kolejiště a okénko jeho plánů do budoucna.

Modelové stavby - Vítejte na mých skromných stránkách, které jsou věnovány modelové i skutečné železnici. Jako malý kluk jsem někde v televizi uviděl modelové kolejiště a moc se mi miniaturní svět,  kde se prohánějí mašinky zalíbil a od té doby je to vlastně má největší záliba. Několik kolejišť jsem už postavil a dokonce jsem měl i své domácí kolejiště, ale rodina se rozrůstala a prostorově byla čím dál náročnější, takže dnes zatím na kolejiště v paneláku místo není.Také jsem vedl jeden modelářský kroužek, kde pod mým vedením malí kluci ve věku 6 - 14 let postavili velké kolejiště, takže si dovolím Vám ho na těchto stránkách představit.

Shimiland - Jako malý kluk jsem měl vláček, pak se někde ztratil v chaosu života. Asi před rokem jsem jen tak zabrousil na internet a spatřil nádherný svět modelové železnice, kolem něj spoustu dětí a hlavně dospěláků různých věkových kategorií, kteří si bez rozpaků hráli a bavili se. A bylo rozhodnuto. Když mohou oni, já se k tomu co mě v dětství okouzlilo, vrátím také, i když ne jako specializovaný profesionál. Když jsem se rozhodl pro stavbu panelu nevěděl jsem o tom "jak na to" v podstatě téměř vůbec nic. Proto nechť tyto stránky slouží těm tatínkům a vláčku chtivým amatérům mnohdy i školního věku, k inspiraci a ukázce, že ne všechny věci jsou tak složité jak na první pohled vypadají a spousta věcí se dá dělat jednoduše a doslova na koleně za babku. Tyhle stránky popisují a shrnují moji amatérskou snahu jak jsem se s tím popral a pravděpodobně peru i nadále.

Prodejny

 

Masinky.cz

Veramo.cz

Modely.biz

Model scene

Resinové modely